Belgesel filim Arşivimden örnekler:

 

Discovery Channel | Görünmez Güçler-Psişik Yetenekler VCD Türkçe

Beyin maddeye hükmedebilir mi? Geleceği görmek ve beden dışı yolculuklarsadece bilim kurgu filmlerinde mi olur? Bilim artık bunların mümkün olabileceğine karar verdi. Psişik güçler, kontrol edilebilirse zamanda yolculuğun, görünmezliğin ve ışınlamanın sırlarını da keşfedebilmek mümkün olabilecek. Belki de duyular üstü algılama ile evrenin en büyük sırları açığa çıkabilir. Peki psişik yetenekleri olan insanlar gerçekten var mı ve bu gücü istekleri doğrultusunda kullanmayı öğrenebilirler mi? Daha da ötesinde bu güce sahip olan kişiler polisiye olayların çözümüne yardımcı olabilir mi? Gelecekte her şey zihin gücüyle yapılabilir mi? Psikokinesis gücü nedir? İnsan beyni, nesneleri harekete geçirebilir mi? Madde kaybolabilir mi? Bu soruların cevapları bu filmde yer alıyor. Görünmez güçler, psişik güçler, bilimin ve bilinmeyenin sınırlarında bir çok gizemli sorunun cevabıyla birlikte...
 

 

Discovery Channel Ufo Dosyası - Şifreler (VCD) Belgesel TürkçeBaşka bir dünyada belki de bildiğimizden farklı bir yaşam var. Son 50 yıl içinde UFO ya da uzaylı görenlerin sayısında büyük artış görülüyor. Bunun sebebi gizli askeri uçaklar olabilir mi? İkinci Dünya Savaşı’nda pilotların “meçhul savaşçılar mı? adını verdikleri cisimler gizli bir silah mıydı? Yoksa dünya dışı bir şey miydi?


Amerikan ordusu “Mavi Kitap” projesi ile UFO tanıklıklarını neden gizlemişti? 1952′de ABD Başkanı Eisenhower’a sunulan bir askeri belgede uzaylıların varlığından bahsedilmiş miydi?
Sovyet Savunma Bakanlığı’nın UFO Raporlarının amacı neydi?
“Üçüncü türden yakınlaşma”lar günümüzde yaşanmakta mı? Uzaylı varlıklar dünyaya sinyal gönderiyorlar mı?


Bilgi toplamak ve görüntü almak için uzay gemilerimizi sadece yakın uzaya gönderebiliyoruz peki başka dünyalılar da aynısını yapıyor olamaz mı?

 

 

Discovery Channel Ufo Dosyası - Işık Kürelerinin Esrarı (VCD) Belgesel TürkçeSon 15 yılda, dünya dışı varlıklar tarafından kaçırıldığını iddia eden on binlerce insan ortaya çıktı. Uzaylıların gerçekleştirdiği korkunç cerrahi operasyonlardan, huzur verici karşılaşmalara dek hepsi de farklı deneyimler anlattılar.

Acaba tüm bunlar bir kurgu olabilir mi?
Dünyanın dört bir yanında gözlenen turuncu renkte ateş toplarının UFO’larla ilgisi var mı?

Uzaylılar tarafından kaçırılma vakaları ile ateş topundan UFO’lar arasında nasıl bir ilişki olabilir?

Neden UFO’lar büyük depremlerin öncesinde daha sık görülür?
Ve en önemlisi, bilim bu paranormal olgulara bir açıklama getirebilir mi?
Belki de bir parçamız gerçekten yalnız olmadığımıza, dünyamızın dışında bir yerlerde bize ulaşmak isteyen canlılar olduğuna inanmak istiyor.
Bu belgesel film, yanıt arayanlar için ilginç tanıklıklarla dolu…

 

Discovery Channel Derin Sırlar - Ufo Dosyası -2 Tr Dublaj


Evrende yalnız mıyız yoksa gezegenimizin ötesinden bizleri ziyaret eden gizemli varlıklar mı var? UFO gören ve uzay araçlarını incelediklerini söyleyenler yanılıyorlar mı?
UFO araştırmacıları bazı devletlerin elinde çok gizli belgeler ve uzaygemilerinin olduğuna inanıyorlar. ABD, yıldızlararası yolculuğun sırlarını açığa çıkarmak için UFO’ları inceliyor olabilir mi? Bunun kanıtı Nevada’da çok gizli bir hava üssünde mi bulunuyor? Nevada’daki 51. Bölge’nin sırrı ve UFO teknolojisi üzerine çalışan araştırmacıların elde ettikleri sonuçlar UFO’larla ilgili sırların ne kadarını gün ışığına çıkaracak? Bu filmde UFO tarihindeki en büyük tanıklık öyküsünün ayrıntılarını bulacak ve bilinmeyen varlıkların bıraktığı işaretlerdeki gizemi çözeceksiniz.

Discovery Channel: Kıyamet Günü Ne kadar Yakın Belgeseli VCD
Kıyamet günü sandığımızdan daha mı yakın? Bilimkurgu, dünyanın saldırıya uğradığını söylüyor. Meteorlar, katil bakteriler veya bilgisayarların isyanı...Bu kıyamet senaryoları gerçek olabilir mi? Fırtınalar, seller, kuraklık, ani hava değişimleri gittikçe yaygınlaşıp sıradan olaylara dönüşüyor. Küresel ısınma ile iklimleri altüst eden insanoğlu dünyanın sonunu mu getiriyor?

Farklı bir yakıt türü, uzun vadedeki felaketleri önlemek için bir çözüm sağlayabilir mi? Mutasyona uğrayan ölümcül mikroplar insanoğlunun katili olabilir mi? Bir diğer tehdit ise uzayın derinliklerinden gelip bizi vurabilecek olan asteroitler. Kıyamet kehanetçilerine göre ise insanoğlunun sonunu getirecek tehdit, kendi yarattığı akıllı makineler olacak. İnsanoğlu gerek doğal gerekse yapay tehlikelerin gölgesinde yaşamayı sürdürüyor. Bilim bize yardım elini uzatıyor. Acaba o eli zamanında tutabilecek miyiz?

 

 

Discovery Channel - Reenkarnasyon (Ölümden Sonra Yaşam Varmı?) [belgesel]

 

 

Hubble - 15 Years of Discovery / Hubble - Keşfin 15 Yılı
Hubble Uzay Teleskopu
DVDRIP Belgesel
(alt yazılar dosyaların içinde)


Hubble uzay teleskopu NASA'nin Büyük Gözlemevleri programi çerçevesinde uzaya firlatilan teleskoplarin ilkidir. 20 yıllık bir süreç sonunda 1990'da, ismini ünlü Amerikalı bilimadamı ve Modern Astronomi'nin babası sayılan Edwin Hubble'dan alan, Hubble Uzay Teleskobu çalışmaya hazırdı.Mars gibi yakin çevreden ta evrenin esigine kadar gökcisimlerinin açik seçik görüntülerinin elde edilmesini sagladı.


NASA'nın Hubble uzay teleskopu Mart 2002'de yerleştirilen yeni kamerasıyla evreni her zamankinden net biçimde ortaya koydu. Uydu, yeryüzüne karmaşık bir evrenin mükemmel görüntülerini gönderiyor.Hubble yörüngede bazı küçük bakım görevlerini sağlayacak şekilde yapılmış, ancak NASA astronotlarının Mart 2002'deki dördüncü bakım görevi 3B'de gerçekleştirdikleri büyük onarıma göre tasarlanmamıştı. Astronotlar, Güneş'le aydınlanan hilal şeklindeki Dünya'nın ışık verdiği bu görüntüde olduğu gibi, uzun uzay yürüyüşleri yaparak teleskopun ana işlem bölümlerine ulaştılar ve ilk tasarımcıların gerekli olacağını hiç düşünmediği yeni parçalar taktılar. Hubble'ın uzayın tozlu ve bulanık bölümlerinin incelenmesine yardımcı olan yakın kızılötesi kamerası NICMOS'a yeni bir soğutma sistemi takıldı; ayrıca uyduya yeni güneş panelleri ve diğer bilimsel aletler yerleştirildi.Hubble'daki en büyük iyileştirme uzun zamandır beklenen Gelişmiş Tarama Kamerası (ACS) idi. Bu gerçekten de Hubble'ı yeni bir teleskopa dönüştürdü. Gökbilimci Mario Livio, “ACS'nin keşif gücü eskisinin yaklaşık on katı” diyor. Türkçesi: Hubble artık eskisine oranla iki kat genişlikte bir alanı beş kat daha fazla ışığa duyarlı biçimde görebiliyor.Bu, uzay mekiği Columbia'nın son başarılı yolculuğu olacaktı. Şubat 2003'te gerçekleşen felaket diğer üç uzay mekiğinin; Discovery, Atlantis ve Endeavour'un uçuşlarını iptal ettirdi ve Hubble'a yeni bir spektrografla, morötesi ve kızılötesi yetenekleri olan geniş açılı bir kamera götürülmesine dair planları geciktirdi.

 

BBC Sıradışı Yaratıklar- Uzaylılar, Ufo'lar Belgeseli Tr Dublaj

 

Evrenin Ucuna Yolculuk (National Geographic) / Türkçe Dublaj

Evrenin devasa büyüklüğünün ve eşsiz güzelliğinin içerisindeki gizimlerini anlatan güzel bir belgesel...

Journey to the Edge of the Universe (HDTV) Belgesel + Türkçe Altyazı

Dünyamız sıcak, rahat, tanıdık bir yer. Ama dünyamızdan uzaklaşıp, yukarı baktığımızda düşüncelerimiz, kısa zamanda bizleri terk ediyor. Bizler yalnızca değersiz zerrecikler miyiz? Evren misafirperver mi yoksa düşman mı? Burada sonsuza kadar durup merak edebiliriz. Ya da sırtımızı bir sahile dönüp dünyamızdan ayrılabilir, evreni en uç noktasına kadar görebiliriz. Hârikalarını keşfedebilir, dehşetiyle yüzleşebiliriz. Güzel yeni dünyalar, kötü, karanlık güçler... Zamanın başlangıcı... Dünyanın sonu... Ötesini görmeye cesaretimiz var mı? Yoksa koşarak eve geri mi dönelim? Bunu öğrenmenin bir tek yolu var. "Evren'in Sınırına Yolculuk"...

Evrenin Ucuna Yolculuk tek ve kesintisiz bir çekimle evrenin tamamını dolaşabilseydik neler keşfedebileceğimizi ortaya çıkarıyor. Neil Armstrong'un halen ay üzerinde duran ayakizlerinin peşinde, bu özel program ışıl ışıl parlayan Venüs'ten Merkür'e doğru ilerliyor. Merkür neredeyse tamamı muhtemelen daha büyük bir gezegenin kalıntıları olan demirden oluşan küçük bir gezegen.

Mars ise Dünya üzerindeki benzerlerine hiç de benzemeyen kasırgaları, volkanları ve kanyonlarıyla adeta aşırılıkların gezegeni. Jüpiter’de yüzyıllardır devam eden kızıl fırtına Dünya’nın üç katı büyüklüğünde. Satürn'ün ayı Titan’a ulaştığımızda karşımıza Dünya’ya çok benzeyen bir coğrafya çıkıyor. Ancak Titan’ın nehirleri, gölleri ve okyanusları biraz farklı. Bunlar su yerine sıvı metandan oluşuyor. Böyle bir yerde hayat olabilir mi?

Programda Dünya’dan 90 trilyon kilometre uzağa götürülen izleyiciler kendilerini bir anda muazzam toz halkalarının ve buzun 4,5 milyar yıl önce güneş sistemimizin oluşumuna benzediği Epsilon Eridani yıldız sisteminde buluyor. Biraz ileride Gliese 581 adlı yıldız bulunuyor. Bu yıldız neredeyse güneşle aynı yaşta ve hayatın olmasını sağlayacak doğru uzaklıkta bulunan bir gezegeni var. Yaradılış Sütunlarının etrafında dolaşırken izleyiciler evrene ışık ve hatta hayat veren dev yıldızların oluştuğu bu bulutlara yakından bakabilecek.

National Geographic - Aya Yolculuk gizli ayrıntılar bilinmeyenler Apollo Belgeseli

National Geographic - Aya Yolculuk gizli ayrıntılar bilinmeyenler Apollo Belgeseli Aya ilk adımları atan apollo'nun aya giderken ve aydaki gizli ayrıntılarını anlatan güzel bir belgesel National Geographic - Aya Yolculuk gizli ayrıntılar bilinmeyenler.

 

 

Yabancı Uzaylı Yaratıklar (2009/HDTVRip/720p/SUB)

History Channel
01:30:29
Matroska
HDTVRip 720p
AVC; 1280x720 (16/9); 2926 Kbps; 23,976 fps; 0,132 bpp
English; AC3; 384 Kbps; CBR; 2 ch
2.19 GB

Açıklama: Is mümkün olduğu akıllı canlıların yıl Dünya binlerce önce, teknoloji getiren dramatik bir tarihi ve insanlığın gelişimi ders etkiledi geldi? Eski yabancılar "teorisi," 1968 yılında Erich von Däniken, Chariot tanrıların "nin tarafından en çok satan kitap yayınlandı sarsılmış olması iyi bilinen insan ilerleme hakkında insanların fikirlerini. Garip yaratıklar Antik mağara çizimleri, Peru airstrips kalıntıları, Hint metinleri olan "tanrıların" uçan makineler tarif ... Sadece biraz sıradışı arkeolojik eserler kanıtlar "antik astronotlar" iyi atalarımızın biliniyordu olarak Däniken güveniyordu vardır.

 

 

Hedef Uzay - Başka Dünyalılar

Hedef Uzay Başka Dünyalılar

Yapımcı: National Geographic

Kategori: Tüm VCD'ler

Özellikler: 1 Disk, 90 Dakika
Yayın Tarihi: Aralık 2004

Diller: Türkçe

FİLM 1: HEDEF UZAY
Bu film ABD Bilimler ve Sanatlar Akademisi'nin büyük ödülünü (Governor's Award) kazanmıştır. Ödül, 'kaliteli aile filmleri alanında tutarlı yenilikleri ve en iyiyi gerçekleşt,rmeye yönelik kararlılığı' nedeniyle verilmiştir.

İnsanlık tüm zamanların en büyük macerasına başlarken keşif için bekleyen son sınırın ötesine adım atmaya hazırlanın. abu belgesel, uzaya çıkan gözüpek öncülerden günümüzde hala tehlikesini koruyan uzay yolculuklarına kadar, bizi çevreleyen sonsuzluğun keşfi için çabalayan insanlığın tarihine heyecan verici bir bakış sunuyor. Rus uzay istasyonun Mir ile yörüngede bir çarpışma yaşayan astronot Michael Foale ile o korkunç anı birlikte yaşayın. Hedef Uzay, Sputnik'ten başlayarak yüksek teknoloji eseri en yeni uzay araçlarının bilgisayar animasyon teknikleri ile hazırlanan canlandırmalarıyla sizi daha önce hiç görülmemiş yerlere götürecek.
Program üresi: Yaklaşık 60 dakika

FİLM 2: BAŞKA DÜNYALILAR
Program üresi: Yaklaşık 30 dakika
 

 

Cosmic Voyage / Evrende Yolculuk (DVDRIP)

Beş duyu organıyla bezenmiş olan insanoğlu onu çevreleyen evreni inceler ve bunun adına Bilim denir. Etrafımızdaki nesneler her zaman göründükleri gibi değildir. Günlük hayatta küçük kıyaslamalar yaparız böylece büyük ve küçüğü ayırt ederiz. Peki ya bunun ötesindeki Dünya? Gerçek büyük ve gerçek küçük nedir? Gözlemlemek, araştırmak evren dediğimiz geniş dünyayı anlamak. İşte insanoğlunun büyük macerası. Geniş ufuklara doğru baktığımızda zaman zaman kendimize sorarız. Evrendeki gerçek yerimiz nerdedir? Evreni daha iyi tanımaya ne dersiniz.

 

 

The History Channel - UFO'lar O zaman ve Şimdi - Tr Dublaj

Milattan önce 3000 ler ile günümüz arasında geçen sürede; atmosferde ( uzayda ) gözüken yada görünülgününe inanılan , Ne olduğu tama olarak bilinmeyen nesneleri inceliyorlar. UFO (Unidentified Flying Objects) yani Türkçe adıyla Tanımlanamayan Uçan Cisimler. Yarım asırdan fazla bir süredir insanların en büyük merak konularından biri ufolar ve yeni bin yılda da en fazla ilgi odağı olacak gibi gözüküyorlar. Gerçek ya da değil; bir tek şey var ki o da UFO’ların güncelliğini hala ilk günkü gibi korumasıdır. Ve bu güncellik hiç bitmeyecek bir sürecin içinde varlığını sürdürecektir.UFO Nedir: Bir çok fenomenlerde anlatıldığı üzere, bu tanımlanamayan uçan cisimler kimi zaman bir daire şeklinde, kimi zaman çok büyük boyutlarda bir elips ya da bir puro şeklinde görülmektedirler. Bir zamanlar hayal gücünün ve bilinçaltının insanlara bir oyunu olarak yorumlanan bu olgu, bugün inkar edilememektedir. Televizyon kameraları karşısında bilimselliği ve somut gerçekleri savunan ve bir adım geri basmayan, UFO olayını görmezlikten gelen bilim adamları, profesörler vb. kişiler, televizyon kameraları stop düğmesine bastıkları andan itibaren de bu olguyu onaylayıcı bir tavır sergilemektedirler. Ama son yıllarda kamuya açılan resmi dosyalar, hükümet bazındaki sözcülerin konuşmalarında UFOlarla alay ettiği dönemlerde bile konunun ne kadar ciddiye alınmış olduğunu göstermektedir. O dosyalar çok şey anlatmakta ve hem görgü tanıklarının, hem de bilinmeyen gök cisimlerinin radarda izleme olaylarının kayıtlarını içermektedir. Bu kayıtlarda askeri jetlerin UFOları kovalarken nasıl başarısız olduklarından tutunda, köylerdeki saman yığınlarının üstüne inenlere kadar bir dolu kanıt bulunmaktadır. Bu belgeler çeşitli tanımları içermektedir ve bu tanımlamalar da yanlış olmadığı gibi, hayal ürünü de değildir ve o cisimler dünyadaki hiçbir şeye de benzememektedir. Bir de son zamanlarda en çok UFOlar tarafından kaçırılma olaylarının öne çıktığı görülmekte, kişiler yaşadıkları bu olayları anlatabilmek için olmadık yollara başvurmakta ve inandırabilecek birilerini bulabilmek için amansız bir mücadele vermektedirler. Kaçırılma konusu, daha az somut kanıt sunan bir konudur ve araştırmacılara göre, gerçek fiziksel anomalilere dayalı psikolojik olgulardır.

 

 

 


Einstein'ın büyük fikri - Einstein's big idea
 

E=mc2 Gerçekten Ne Anlama Geliyor?
Einstein’ın fikirleri içinde belki de en ünlüsü E=mc2. Fakat acaba kaç kişi bu denklemin gerçekten ne anlama geldiğini biliyor? Bu çarpıcı belgesel, bu aldatıcı biçimde basit görünen formülün nasıl ortaya çıktığını gözler önüne seriyor.

Aynı zamanda Cambridge, Harvard, MIT ve New York Üniversiteleri gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden uzmanların konuyla ilgili görüşlerine de yer veren belgesel, Einstein’ndan önce yaşamış bilimadamlarını ve onların Einstein’ın ünlü denkleminin ortaya çıkmasını sağlayan fikir ve buluşlarını tek tek inceliyor ve E=mc2’nin aslında ne demek olduğunu daha iyi anlamamızı sağlıyor.

E=mc2! Bu formülü herkes anlamıyor ama herkes biliyor. Dünyanın en ünlü formülünün ve onu tasarlayan deha Einstein'ın öyküsü ...

Fizikte devrim yaratacak nitelikteki İzafiyet Teorisinin öngördüğü sonuçlarla boğuşan Albert Einstein, bundan yaklaşık yüz yıl önce heyecan verici bir sonuca ulaştı: Teoriye göre kitle ve enerji aslında birdi ve aralarındaki ilişki E=mc2 denklemiyle açıklanabiliyordu.

E=mc2 Einstein'ın 1905'te yaptığı sıradışı buluşlardan sadece bir tanesiydi. Bunların arasında özel görelilik teorisinin tamamlanması, atomların var olduğunun ispatı ve ona Nobel ödülü kazandıracak çalışması olan ışığın doğasının açıklanması da vardı. Bu buluşların gerçekleşmesinin100. yılını anmak ve onurlandırmak için 2005 yılı, uluslararası fizik camiası tarafından Dünya Fizik Yılı ilan edildi.

E=mc2 Gerçekten Ne Anlama Geliyor?

Einstein'ın fikirleri içinde belki de en ünlüsü E=mc2. Fakat acaba kaç kişi bu denklemin gerçekten ne anlama geldiğini biliyor? Bu çarpıcı belgesel, bu aldatıcı biçimde basit görünen formülün nasıl ortaya çıktığını gözler önüne seriyor.

Aynı zamanda Cambridge, Harvard, MIT ve New York Üniversiteleri gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden uzmanların konuyla ilgili görüşlerine de yer veren belgesel, Einstein'ndan önce yaşamış bilimadamlarını ve onların Einstein'ın ünlü denkleminin ortaya çıkmasını sağlayan fikir ve buluşlarını tek tek inceliyor ve E=mc2 nin aslında ne demek olduğunu daha iyi anlamamızı sağlıyor.

Einstein'ın Büyük Fikri pekçok hayranlık uyandırıcı karakterin hikayesini ekranlara taşıyor. Bunların arasında:

Einstein: 1905'de 26 yaşında bir aile babası olan Einstein hiçbir geleceği olmayan bir İsviçre patent bürosunda çalışıyordu. Arta kalan zamanını ise fiziğe alışılmışın dışında yaklaşımlar getiren kuramlarını geliştirmeye harcıyordu.

Mileva Maric: Hem bir bilimadamı hem de bir anne olan Einsteinnın ilk karısı Mileva, eşinin takıntısı yüzünden oldukça ağır bir bedel ödedi.

Michael Faraday: Hayata fakir bir ciltçi olarak başlayan Faraday 19.yüzyılın en önemli bilimadamlarından biri haline gelecekti. Farklı kuvvetlerin nasıl birbirine dönüştürülebileceği üzerine çalışarak modern bilimin enerji kavramının temellerini attı.

Antoine -Laurent Lavoisier: Fransız Devrimi sırasında giyotinle infaz edilen fransız bir aristokrat ve amatör bilimadamı olan Lavoisier, madde nasıl bir fiziksel değişim geçirirse geçirsin toplam kütlesinin asla değişmeyeceğini kanıtlamıştı.

James Clerk Maxwell: 19. yüzyılın sonlarında bu genç İskoçyalı, ışığın son derece tuhaf bir özelliği olan elektro-manyetik bir dalga olduğunu ispat etti; ne kadar hızla yolculuk edilirse edilsin, ışık da saatte 670 milyon mil hızla aynı şekilde senden uzaklaşıyordu.

Emilie du Chatelet: Bir matematik dehası ve aynı zamanda fransız filozof Voltaire'in sevgilisi olan Emilie bilim dünyasında çok uzun zamandır tartışılan bir konuya açıklık getirdi; bir nesnenin toplam enerjisi hesap edilirken hızının karesinin alınması gerekiyordu.

Lise Meitner: Einstein ünlü denklemini ortaya attıktan sonra çalışmalara başlayan Lise, uranyum atomunun parçalanabileceğini kanıtladı ve Einstein'ın denkleminin de öngördüğü üzere, bunun sonucunda ufacık bir kütleden olağanüstü bir enerji açığa çıktığını ortaya koydu. Bu buluş atom bombasının temellerini atacaktı.

 

 

Discovery Channel: Morgan Freeman'ın Anlatımıyla Kainatın Sırları


Kılavuzunuz olarak Morgan Freeman ile Solucan Deliğinde uzayın ve zamanının sınırlarını keşfedin.
Dünyanın en büyük gizemlerinden bazılarının cevaplarını arayın:
Ölümden sonra hayat mı?
Yabancılar ve paralel evrenler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ve bir solucan deliği nedir ?
Dünyanın en zeki akıllarının şaşırtıcı cevapları ile birlikte bunları ve diğer
soruları inceleyeceksiniz.
Solucan deliği sayesinde seyahat edinceye kadar diğer tarafta bizi neyin beklediğini asla
bilmeyeceksiniz.

Bölümler:

Ölümden sonra hayat var mı?
Evrenin kenarı var mı?
Zaman gerçekten var mı?
3 boyuttan fazlası var mı?
Altıncı duyu var mı?
Paralel evrenler var mı?
Evren nasıl çalışıyor?
Işıktan hızlı seyahat edebilir miyiz?
Sonsuza kadar yaşayabilir miyiz?
Yabancılar neye benziyor?
Bonus: Yabancı FırtınasıDisk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
İngilizce(Orijinal)
Türkçe(Dublaj)

Süresi (dk): 112
Çekim Yılı: 2012

----------------------------------------------------------------------------------------

NASA’nın Açıklanamayan Dosyaları Açığa Çıkıyor!

Gizemli uçan cisimler, açıklanamayan ortadan kaybolmalar, türlerin istilası, bir gizem dalgası yıllardır gezegenimizi etkisi almış durumda ancak buna karşılık verilebilen sağlam cevaplar oldukça nadir.
Bu koleksiyon ile, saatler değerinde kanıt, görüşme ve teorilerin bir araya getirilerek açıklanamayanı açıklamaya çalışıyoruz. Astronotlardan kaçırılanlara, farklı kaynaklardan elde edilmiş olan kamera kayıtları ve birinci dereceden tanıkların ifadeleri araştırılarak gerçeğin peşinde koşuyoruz. Bu arayış esnasında zor sorular soracak ve kapsamlı kanıtlar sağlayarak, size gezegenimizin ötesindeki hayat imkanlarını araştırma şansı tanıyacağız...

---------------------------------------------------------------
 

How The Universe Works Season 1 - Evren Nasıl İşler Sezon 1


Bu belgesel bize Evren’in gelişimi ve nasıl çalıştığını anlatıyor. Zamanın başlangıcından itibaren yıldızların, galaksilerin, gezegenlerin, güneş sistemlerinin ve daha fazlasının uyum içinde nasıl işlediğini gözler önüne seriyor. Dünyamızın nasıl işlediğinden kara deliklerin keşfine, süpernovalar, nötron yıldızları, karanlık enerji ve bizi biz yapan bütün muazzam güçleri daha önce görmediğiniz şekilde izleyeceksiniz. Dinamik bir uzman ekibi ve yeni nesil görsel efektlerin desteği ile Evren Nasıl İşler seyircileri dış uzayın gizemlerine; evrenin nasıl yapıldığı ve nasıl çalıştığına dair etkileyici bir yolculuğa çıkarıyor.Disk Sayısı: 2


Süresi (dk): 378
Çekim Yılı: 2010

------------------------------------------------------------------

Hiçbir yazı/ resim  izinsiz olarak kullanılamaz!!  Telif hakları uyarınca bu bir suçtur..! Tüm hakları Çetin BAL' a aittir. Kaynak gösterilmek şartıyla  siteden alıntı yapılabilir.

 © 1998 Cetin BAL - GSM:+90  05366063183 -Turkiye/Denizli 

Ana Sayfa / Index / Roket bilimi / E-Mail / Kuantum Fizigi / Astronomy

                                       / Time Travel Technology / UFO Galerisi / UFO TechnologyUçaklar(Aeroplane)